Historie Foto Staněk

více než 70 let tradice

Firma byla založena v roce 1939 Františkem Staňkem I. pod názvem Drogerie U dobré rady. V té době je specializována jako obchod s drogistickým zbožím a prodejem fotoaparátů, příslušenství a fotolučebnin.
V padesátých letech byla prodejna zakladateli znárodněna a původní vlastník byl ve vyvlastněné prodejně ponechán jako prodavač u národního podniku Chemodroga, později Drobné zboží, kde pracoval až do odchodu do důchodu v roce 1978.

V prosinci 1965 nastupuje jako vedoucí specializované prodejny FOTO v ulici Kateřiny Militké na Starém městě v Mladé Boleslavi syn František Staněk II., u podniku Drobné zboží středočeský kraj. U tohoto podniku setrvává do roku 1991, kdy přechází po rozpadu Drobného zboží do soukromého sektoru a otevírá znovu prodejnu s tradičním názvem FOTO František STANĚK, “U dobré rady”. Součástí této firmy se stává i nově otevřená samostatná prodejna drogerie, která sídlí ve stejném domě.

Prodejna drogerie byla v roce 2000 zrušena a v uvolněných prostorách rozšiřuje nabídku zákazníkům o specializované služby v nové provozovně KODAK EXPRESS, zaměřené na kompletní služby spojené se zpracováním fotografií.

Od přechodu do soukromého sektoru v roce 1991 firma sídlí ve vlastních prostorech domu 108/2 na rohu Pivovarské a Železné ulice v Mladé Boleslavi.

V roce 1998 nastupuje do firmy vnuk František Staněk III., který po odchodu Františka Staňka II. do důchodu v roce 2006 zakládá firmu FOTO STANĚK, s.r.o.

Firma má 7 zaměstnanců. Cílem je monitorování nových trendů v oboru foto a převádění je do stálé rozšiřující se nabídky zboží a služeb našim zákazníkům.

gdpr-image
Tento web používá soubory cookie ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Používáním tohoto webu souhlasíte s naším Prohlášení o zásadách ochrany osobních údajů.
Číst více